Tarihçemiz

Türkiye Sirki 2006 yılında % 100 Türk sermayesi ve emeği ile Akhisar’da kurulmuştur. Gösteri Sanatları dallarına olan ilgisi ile Ulaş Cankurt tarafından kurulan Türkiye Sirki, 2012 yılında gelişimini tamamlayarak Piti Uluslararası Sirk Organizasyon Sahne Oyunları ve Gösteri Sanatları LTD.ŞTİ. ünvanı ile ülkemiz sektöründe girişimleri ve projeleri ile yeni başlayan şirketlere örnek teşkil edecek başarılar elde etmiştir. 

Türkiye Sirki gösteri sanatları ve sahne oyunları hizmetinde faaliyetlerini tiyatro salonlarında, açık ve kapalı gösteri merkezlerinde,  kapalı spor salonlarında ve son beş yıldır da kendi öz sermayesi ile yerli mühendislerin emeği ve işçiliği ile ortaya çıkarttığı sökülüp takılabilir 3.000 kişi oturma kapasiteli dev gösteri çadırında başarıyla sürdürmekte olup, bugün kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlayıcı, örnek bir girişimci ve güçlü bir ulusal yatırımcı olarak dikkat çekmektedir. Gösteri sanatları dalında eğlence sektöründe faaliyet gösteren Piti LTD.ŞTİ. kurucusu Ulaş Cankurt şirket’in itici gücüdür. 8 yıllık iş deneyimini, mali gücünü yeteneklerini ve teknik yetkinliklerini kullanarak sayısız projeyi başarıyla tamamlamıştır. Yılda yaklaşık 1 milyon kişiye ulaşan gösterileri ile bu güne kadar 10 milyon kişiye hizmet vermiştir. Taleplere cevap verebilmek için sezonluk gösteriler hazırlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Turizim Bakanlığı tarafından desteklenmesinin yanı sıra, bununla birlikte turne kapsamında Valilik Makamları ve Belediye Başkanlıkları, Emniyet Müdürlükleri tarafından alınan olumlu destek yazıları ile bütün projeleri uluslararası normlarda kabul gören standartlara yükseltmiştir. 


Türkiye Sirki olarak her gecen gün sektörümüze yenilikler katarak, çevreye zarar vermeyen, doğayla barışık ve insan sağlığını önde tutan projelerle hizmet üretmeye devam edeceğiz.